arkaplan

Sosyal Medya Gücünü Bir Kez Daha Gösterdi

Temmuz 06, 2017 Gökhan TEKİN 10 Yorum

Daha önceki sosyal medya ile ilgili yazılarımda da sık sık söylediğim bir şey vardı, sosyal medya doğru bir şekilde kullanıldığı zaman gerçekten çok faydalı bir ortam olabiliyor. Sosyal medyada insanlar bir anda birlik olup birleşiyor ve sosyal medyanın gücü ortaya çıkmış oluyor.

Fakat bazı kişiler var ki bu kişiler yüzünden insanlar sosyal medyayı kullanmaktan vazgeçebiliyorlar. Kendine sahte bir profil oluşturup insanları taciz edenlerden tutunda sadece bununla yetinmeyip karşılık alamadıkları zamanda hemen küfür ve hakaret etmeye başlayan tipler var. Bu tip insanlar olsa da ülkemizde sosyal medyayı gerçekten faydalı olarak kullanan güzel yürekli insanlar var. 

işte sosyal medyanın gücü

 Önceki gün (04.07.2017) sosyal medyada tam anlamıyla bir seferberlik vardı. Mutlaka görmüşsünüzdür.  Kalp yetmezliği hastası olan Kartal bebek için sosyal medyada güzel bir kampanya başlatılmıştı. Kampanyayı başlatan bebeğin ailesi belkide umutsuzca başlatmıştı kampanyayı ama ülkemizdeki ve dünyadaki güzel yürekli insanlar sayesinde bir günden daha kısa bir sürede Kartal bebeğim Ameliyat parası olan 1.099.000 Euro toplandı. Gereken para toplandıktan sonra kampanyayı başlatan aile hemen banka hesaplarını kapatarak gerekli olan paranın toplanıldığını açıklayarak sevindirici haberi paylaştı ve destek olan bütün herkese teşekkür etti. Ülkedeki bir çok kişi ve ünlü kişiler bu konuda  destek oldular.  

 Keşke bütün hasta bebekler için böyle güzel kampanyalar başlatılsa da hasta olan küçük bebekler iyileşse, sağlıklarına kavuşabilse ne kadar güzel olurdu. Özellikle SMA hastalığı (Gevşek bebek sendromu) olan bebekler içinde böyle kampanyalar başlatılsa eminim ki bizim milletimiz yine ellerinden geleni yaparlar. Bu sayede bizlerde hem insanlığımızı unutmamış oluruz hemde paylaşmanın, yardım etmenin ne kadar güzel bir şey olduğunu unutmamış oluruz. İşte böyle güzellikler insanın mutlu olmasına yetiyor. Ayrıca sosyal medyanın gücünü bizlere göstermiş oluyor.  

Umarım Kartal bebek ve bu tür tedavisi çok pahalı olan rahatsızlığı olan hastalar bir an önce eski sağlığına kavuşurlar. Rabbim bütün rahatsız olan, hastalığı olan insanlara sağlık ve sıhhat versin inşallah.


SİZDEN ÖNCEKİLER BU YAZILARIMI DA OKUDU

10 yorum

 1. Sosyal medya zaman zaman kötüye kullanıma aracı olabiliyor, ama yeri gelince de yardımlaşma konularında birlik ve beraberliğin gücünün ne kadar da kıymetli olduğunu gösteriyor. Bu dünya da herkes birbirine muhtaç, güzel bir şekilde yaşamaya devam ederiz inşallah..

  "İyilikte ve kötülükten sakınmakta birbirinizle yardımlaşın; günah ve düşmanlıkta yardımlaşmayın." (Maide, 5/2)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Haklısın Mustafa zaman zaman kötü yanlarını görsekte istenildiği zaman birlik ve beraberlik için mükemmel bir ortam olabiliyor.

   Sil
 2. Bir şeyin her zaman iyi ve kötü tarafı vardır. Biz insanların ne seçeceğini de çoğu zaman kestiremiyoruz abim.

  YanıtlaSil
 3. Bu durumda bir araya gelmek beni gercekten cok mutlu etti Gokhan.. umutlaniyorum

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet kesinlikle insanı mutlu eden bir durum.

   Sil
 4. kartal bebege kisa zaman icinde para toplanmisti sosyal mesyanin gucu dedigin gibi haklisin

  galatasaray ve besiktas kuluplerinin resmi hesaplari bile paylasmisti yardim kampanyasiyla ilgili bilgileri

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kesinlikle sosyal medyanın gücü ve insanlarımızın yardımseverliği.
   Böyle olaylar insanı çok mutlu ediyor.

   Sil
 5. Bizim milletimiz gerçekten birlik olunması gerektiği zaman tek bir vücut hale gelmesini iyi biliyor.

  YanıtlaSil

Yorum Kuralları
1 - Yaptığınız yorumun, yazıyla alakalı olmasına özen gösteriniz
2 - Yazım ve dil bilgisi konusundaki hassasiyetinizi yorumlarınızda da gösteriniz.
3 - Her zaman nazik bir üslup kullanmaya özen gösteriniz.
4 - Yukarıdaki kurallardan herhangi birine uymamanız durumunda,
site sahibi yorumunuzu yayınlama ya da yayınlamama hakkına sahiptir.