Salı, Mayıs 23, 2017

Ayakkabı Firması İle Yaşadığım Üzücü Bir Olay

Dün yaşadığım üzücü bir olayı sizlerle paylaşmak istedim. 19 Mayıs 2017 tarihinde İnstagram üzerinden ayakkabı satışı yapan bir firmaya ayakkabı siparişi vermek istedim. İstediğim ayakkabı modelini ve ayakkabı numarasını watsapp numaralarından kendilerine bildirdim. Benden, adres bilgilerimi ve iletişim bilgilerimi istediler verdim. Buraya kadar her şey tamam bir sıkıntı yok. Ayakkabı siparişini verirken özellikle sordum istediğim modelden var mı diye, evet var dediler. Yine de rica ettim aynı model olsun, lütfen farklı model göndermeyin diye tamam dediler. 

 Her neyse dün sabah  22 Mayıs 2017 tarihinde ayakkabı kapıda ödeme sistemiyle geldi, ücreti ödeyip ayakkabıyı aldım. Kutuyu açtığımda bana gelen ayakkabının sipariş verdiğim ayakkabı ile alakası bile yoktu. Farklı bir ayakkabı göndermişler. ( Sipariş ettiğim ayakkabı , bana gelen ayakkabı ve ilgili kişiyle yazışmalarımız aşağıdaki resimde )  

Resimdeki yazıları daha iyi okuyabilmeniz için resme tıklamanız yeterlidir, resme tıkladığınızda resim büyüyecektir.

Ayakkabı Firması İle Yaşadığım Üzücü Bir Olay

Ayakkabı Firması İle Yaşadığım Üzücü Bir Olay

Şunu belirtmek istiyorum; Zoruma giden ödediğim ücret değil, zoruma giden benimle alay etmeleri, kardeşim elinde o üründen yoksa söylersin elimizde bu modelden kalmadı diye söylersin müşteride ona göre sipariş verir. Durumu bildirmek için watsapp'tan hemen yazdım. Neden böyle sorumsuzca iş yapıyorsunuz diye, adamlar bırakın özür dilemeyi, kusura bakmayın demeyi cevap vermeye bile tenezzül etmedi, tek kelimelik bir cevap yazarak kaybol dediler, evet yanlış okumadınız kaybol yazdılar. Sonrasında ise hemen engellediler, aradığım numaraya ulaşılamıyordu. En azından kusura bakmayın bir yanlışlık olmuş deselerdi bile inanın bu kadar sinirlenmezdim. İnsanlık halidir deyip geçerdim bu yazıyı bile yazmazdım. Ama resimde de gördüğünüz gibi durumumu belirtmeme rağmen sadece tek kelimelik kaybol yazdılar. Demek ki insanları bu şekilde kandırıyorlar.

Böyle bir yazı yazmayacaktım fakat alay ettikleri için ve başkalarını da kandırmasınlar diye başkalarıyla alay etmesinler diye böyle bir yazı yazmak istedim. Ayrıca instagram üzerinde de resimlerle konuyu paylaştım. Bu firmadan alışveriş yapmayın diyemem ama ben yaptım bunları yaşadım. Bundan sonra da bu tür kurumsal olmayan firmalardan alışveriş yapmam zaten. Belki bu şekilde satış yapan ve gerçekten müşterisi ile ilgilenen firmalar vardır ama bu tür dolandırıcılar yüzünden genelleme yapabiliyoruz. Ben hepsi kötüdür demiyorum ama bir daha bu tür kurumsal olmayan firmalardan kesinlikle alışveriş yapmayacağım. Bahsi geçen firmanın instagram sayfası aşağıda zaten bende instagram da gördükten sonra sipariş vermiştim.


89 yorum:

 1. Ne yazık ki böyle olaylar çok oluyor. Çok güvenmeden asla alışveriş yapmıyorum firmalardan. başlığı değiştirip firmanın adını da yazmalısın ki aramalarda kolay bulunsun, yaşadığın sıkıntıyı armalardan gelenlerde okusun Gökhancım

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet maalesef bu tür üzücü olaylar her zaman oluyor. Yazının en altında instagram sayfaları olduğu için aramalarda yine çıkacak diye başlığı bu şekilde yaptım.

   Sil
 2. Gökhan Bey instagram, facebook gibi yerlere reklam veren kişilerden alışveriş yapılmaz. Çünkü satıkları ürünler replika yani orijinal değil. Böyle durumlarla karşılaşmanız da çok normal. Geçmiş olsun.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Haklısınız Serdar bey, bu bir ders oldu bana, teşekkür ederim.

   Sil
  2. Burada Serdar beye katılmadığımı belirtmek isterim. İşini düzgün şekilde yapan kişileri zan altında bırakmamak lazım. Gökhan bey sizin için kötü bir deneyim olmuş. Üzgünüm.

   Sil
  3. Kesinlikle işini düzgün yapanlar vardır ama bana denk gelmedi.

   Sil
 3. Geçmiş olsun :/ Acaba bilişim suç masasına bildirseniz bir sonuç alabilir misiniz? En azından böyle sahtekarların hesabı kapatılır..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim.
   Böyle bir şeyden sonuç alınacağını sanmıyorum. Alınsa bile başka bir isimle veya başka bir sayfa ile yine satış yapmaya başlayacaklardır. En iyisi bir daha almamak.

   Sil
  2. gökhanım bu formen ayakkabının tek sayfası değildir. onlarca böyle sayfa açmış olabilir. sen elinde olan bilgilerle bir dilekçe yazarsan ucundan biraz dokunur o şerefsize

   Sil
  3. İnstagram üzerinden şikayet edebilirsiniz aslında.

   Sil
  4. Evet şikayet ettim ama bir kişinin şikayet etmesiyle sayfayı kapatacaklarını sanmıyorum.

   Sil
 4. Bu tür alışverişlere pek girmiyorum doğrusu yaşadığın olaya maruz kalmamak için. İş yaptıklarını zannederek insanları mağdur eden bu tür yerlerden sipariş verilmemeli. Sağlık olsun artık ama bu yazıyı okuyanlarda ders çıkarsın. Verdiğin ücrette, kaybettiğin zaman ve yaşadığın hayal kırıklığı da çok değerli..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet, bu yazıyı o yüzden yazdım, başkalarıyla da alay etmesinler diye. Paradan ziyade adamlar resmen hakaret ettiler o zoruma gitti.

   Sil
 5. Keşke kapıda ödemeyi yapmadan önce açıp bir baksaydınız kutuda ne var. Anında geri iade ederdiniz. Her şey sizin iyi niyet ve güveniniz yüzünden. ''Kaybol'' demişler bir de terbiyesizler. Ne tür insan oldukları oradan da belli. İyi ki paylaştınız, okuyanların kulağına küpe olsun. Size de çok geçmiş olsun..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Haklısınız açıp bakmak gerekiyordu fakat tam iş yerime çıkarken aldım paketi, o yüzden iş yerinde açabildim.
   Teşekkür ederim.

   Sil
 6. Abi öncelikle geçmiş olsun. 3-5 kuruş fazla kazanacağım diye düştüğü duruma bak ya aklım almıyor. "kaybol" da nasıl bir cevap ya? Buradan
  benim zoruma gitti, senin halini düşünemiyorum bile. En iyisi dediğin gibi kurumsal bir firmadan gidip almak en iyisi olacaktır. Kurumsal firma da olsa internet satışına pek güvenmiyorum. Yerinde görmek en faydalısı. Söyleyeceğim çok fazla şey var ama burası yeterince uygun değil. İçimde tutacağım. Ayrıca bu yazıyı paylaşayım da belki bu firmadan alışveriş yapan ya da yapacak birine denk gelir.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim kardeşim.
   Aynen inan benim de çok söyleyeceğim şey varda, Allah'a havale ettim ben Allah bildiği gibi yapsın o tür insanları.

   Sil
 7. Bence yazmakla harika bir iş yapmışsın. Yazmak gerekiyor böyle şeyleri.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim, evet insanları bilgilendirmek adına kesinlikle bu tür olayların paylaşılması gerekiyor bence de.

   Sil
 8. çok üzücü bir durum çok geçmiş olsun bu tarz durumlar için en iyi yöntem ürünü kapıdayken kontrol edip almak, kontrol etseydiniz geri gönderebilirdiniz en azından tekrar geçmiş olsun..

  YanıtlaSil
 9. Hatalı bir ürün göndermiş olabilirler. Hatayı düzeltmek yerine böyle davranmaları garip.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet sonuçta insanız herkes hata yapabilir, bana sadece şunu deselerdi, kusura bakmayın bir yanlışlık olmuş deselerdi bile yeterdi ama adamlar hatalarını düzeltmeyi bırakın, kusura bakmayın demeyi bırakın bir de hakaret ediyorlar, bende o yüzden sinirlendim zaten o yüzden olayı bu şekilde paylaşmak istedim.

   Sil
 10. zamanın da bizim de başımıza gelmişti sonuç felaket en azından size ayakkabı yollamışlar neyse ki paramızı alabilmiştik bize de ders oldu :) geçmiş olsun..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet insanın başına gelmeden bazı şeylerin farkında olamıyor maalesef.
   Teşekkür ederim.

   Sil
 11. Merhaba üzücü bir olay olmuş gerçekten çalıştığım yerde iki arkadaşım da başına böyle şeyler geldi iade de yapmadılar Yen'i de göndermediler.Böyle siteleri kapatmak lazım

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aslında siteyi kapatmak sorun değil, o site kapanır başka siteyle devam ederler, sorun bu tür insanlarda Allah korkusu olmaması, Allah korkusu olan veya kul hakkının ne demek olduğunu bilen insanlar bu tür şeyler yapmazlar zaten. Ama maalesef insanlar 3 - 5 kuruş para için her şeyi yapabiliyor bazen.

   Teşekkür ederim.

   Sil
 12. Gökhan arkadaşım; bu tarz olaylar malesef yaşanıyor.Açıklaman ve paylaşman iyi olmuş.Kurumsal olmayan sitelerden dediğin gibi alışveriş yapmamakta fayda var.Sevgiler arkadaşım.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kesinlikle bundan sonra kurumsal olmayan firmalardan alışveriş yapmam ben, başkalarının da yapmasını tavsiye etmem.
   Sevgiler arkadaşım.

   Sil
 13. Olumlu - olumsuz tecrübelerimizi bloggerlar olarak paylaşmamız gerekiyor. Öncelikle bunun için teşekkür ederim.

  Eşim de zaman zaman Instagram'dan alışveriş yapıyor ve ona da kızıyorum açıkçası. Fişsiz, faturasız geliyor ürünler. Orijinal dedikleri ürünler çakma çıkıyor. Dikkatli olmak lazım.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet haklısınız bu tür olayları kesinlikle herkesin paylaşması gerekiyor, başka insanları da kandırmasınlar diye. Bir daha kesinlikle bu tür yerlerden alışveriş yapmayacağım.

   Sil
 14. Bu kadar saygısız insanları her yerde deşifre etmek gerek.İnsan parasıyla rezil olmamalı.Sana tam destek veriyorum.Çok iyi yaptım.Ben de artı bir yaparak paylaştım :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kesinlikle çok haklısınız, ilginiz ve desteğiniz için teşekkür ederim.

   Sil
 15. Faturasını gönderdiyse iade edin, tüketici haklarınızdan faydalanın hocam. Göndermediyse de maliyeye şikayet edin. Her türlü paçası tutuşacaktır. Böyle insanlara tolerans göstermemek gerekir.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Normalde faturasız veya fişsiz bir şey almam, 10 Liralık dahi bir şey alsam mutlaka yazar kasa fişi isterim. Bu firmadan da ısrarla istedim fatura kesmelerini ama bırakın faturayı fiş dahi kesmemişler. Belli ki vergiye kayıtlı bir iş yeri değil, sanırım evden yapıyorlar bu işi. Ama peşini bırakmayacağım.

   Sil
 16. Sonrada internetten alışveriş yapılmaz diye algı yaratıyorlar. Köklü bir kurumdan değilde kimin yönettiği belli olmaya bireysel adreslerde sipariş vermek her zaman risktir. BU tür olaylar olduğu için insanlar internetten alışveriş yapılmaz diyorlar. Etmeyin be ağabey. Böyle hesaplardan alışveriş yapmayın. e ticaret bu değil.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok haklısın Mustafa. Bundan sonra daha dikkatli olacağım inşallah.

   Sil
 17. Bende hamilelik dönemimde netten alisveris yapmistim.Köklü firmasina ragmen kizimin kiyafetleri doguma yakin geldi.Hatya en cok istedigim iki parca gelmedi.10 parca falan geldi.Ve bir tanesinin de rengi pembe dedim kirmizi geldi.Daha göndrrmeye niyetleri yoktu.Arayarak inatla patronlarini istedim.Ulastim ve aldım :) cok gecmis olsun abi.Umarim.bir daha olmaz.Önceki ayakkabida güzelmis gercekten. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim kardeşim.
   Bir daha bu tür yerlerden kesinlikle alışveriş yapmam zaten.

   Sil
 18. Gökhan'ım geçmiş olsun. Kötü bir tecrübe yaşamışsın ama önemli olan ders çıkarmak. Hayatımda internetten kıyafet hiç alamdım çünkü mağazada bile askıda görüp çok beğendiğim kıyafet veya ayakkabıyı denediğimde üzerime olmadığını çok gördüm. Öyle ki internette sadece fotoğrafına aldanıp kıyafet alsam muhtemelen o da üzerime olmayacak. Satın alınöadan önce denenmesi gereken şeylerin internetten alınması bana biraz saçma geliyor. Hele ki instagram üzerinden alışveriş, whatsapp ile sağlanan (sağlanamayan) iletişim şekli neresinden tutsan elinde kalıyor. Yaşadığın bu kötü deneyimi paylaşman iyi oldu bence. Bu konuda bilinçlenmesi gereken çok insan var maalesef.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim Evren ağabey.
   İnan bende daha önce internetten kıyafet veya ayakkabı almamıştım. Dediğin gibi giymek ve denemek gerekiyor. Benim için kötü bir tecrübe oldu.

   Sil
 19. Sizin adınıza üzüldüm bazıları internetten alışveriş yapmayın demiş fakat ben birçok kez alışveriş yaptım sadece bu adımları takip ediniz.
  1-İnstagram hesabından alışveriş yaparken kullanıcı yorumlarını okuyunuz eğer yok ise alışveriş yapmayın.
  2- Siteden alışveriş yapacaksanız gene kullanıcıların bu site hakkında düşündüklerini inceleyiniz.
  3- Satıcının güvenilirliğini göz önünde bulundurunuz.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İşini iyi yapanlar muhakkak vardır tabi, yorumlar kesinlikle çok önemli. Ama ben yine de bundan sonra kurumsal olmayan firmalardan alışveriş yapmam.

   Sil
 20. Sosyal medya üzerinden satılan ürünlere bu tür sorunlar olacaktır diye itibar etmedim. Senin yapman gereken tüketici hakları hakem heyetine gitmelisin. Bu mesajlaşmayı ve karşı taraf instagram hesabını siler diye adı, kullanıcı adı, telefonu kaydet bir yere. Üstüne kısa zamanda tüketici sorunları hakem heyetine git. Gitmeden önce bunları kağıda çıktı almanda fayda vardır.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Haklısın Yusuf dediklerini yapmak gerek bu tür kişiler için.

   Sil
 21. Geçmiş olsun öncelikle daha önce Wmaracı webmaster forumunda aynı konudan dolandırılan bir arkadaş konu açmıştı. Keşke o konu ile karşılaşsaydınız daha önce :( Üzüldüm gerçekten
  ilgili konu
  https://wmaraci.com/forum/konu-disi/dolandirildim-427852-2.html

  YanıtlaSil
 22. Tarafımca 5 hesap üzerinden şikayet edilmiştir geçmiş olsun.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İlgin için teşekkür ederim kardeş.

   Sil
 23. Geçmis olsun. Ben marka ayakkabi online alacaksam sadece amazondan aliyorum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim, evet yabancı firmalar bu konuda daha iyi sanırım.

   Sil
 24. Yorum yapmıcaktım ama ürünü görmeden ücreti nasıl verebiliyorsunuz,insan açıp bakması lazım önce sizdede hata var.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet haklısınız bende de hata var. Kimseye güvenmemek gerek sanırım.

   Sil
 25. Geçmiş olsun. Kitap, uçak ve otobüs bileti ile çay dışında internet üzerinden ürün almadım. Bu tür ürünleri birebir yerlerden gidip almak daha iyi. Orada bile bazen sıkıntılı şeyler yaşanabiliyor. Ben de internet üzerinden paylaşım yaparak bu kişilere karşı uyaracağım.

  YanıtlaSil
 26. Geçmiş olsun abi. Bu alanda belli başlı isim yapmış sayfalar var oralardan alışveriş yapmaya özen göster fiyata da aldanma

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim kardeşim, önemli olan verdiğim ücretten ziyade resmen alay etmeleri beni en çok sinirlendiren konuda bu zaten.

   Sil
 27. ooo utanmadan bir de kaybol ne demek hepten azıtmışlar o sayfaya sıkça bu haberi yorum olarak girmek lazım :(
  Dürüst satış yapanların da hakkını yemiş oluyorlar sağladıkları güvensizlikle:(
  Geçmiş olsun

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynen abla, bu işi hakkıyla yapanlar muhakkak vardır. İnsanlar bu tipler yüzünden genelleme yapabiliyor. Mesela ben artık kesinlikle bu tür yerlerden bir şey almam. Firma kurumsal olmadıkça kesinlikle alışveriş yapmam artık.

   Sil
 28. Valla bir ürün alınacaksa instagram yada facebook butikleri yerine ya gidip mağazadan yada alacağın ürünün web sayfasından alman daha mantıklı olur.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Haklısınız, bu bir tecrübe oldu bana

   Sil
 29. Hocam keşke bu adilerden alışveriş yapmasaydınız asla güvenmiyorum bunlara zaten replika mallar satıyorlar. Dikkat edelim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Haklısınız hocam, tecrübe olmuş oldu.

   Sil
 30. Hocam çok geçmiş olsun. Bu tarz sosyal medya sitelerinden alışveriş yapmak güvenli değil. İlgili whatsapp yazışmalarını savcılığa iletirseniz hakların işlem yapılır.

  YanıtlaSil
 31. Sizin adınıza üzüldüm gerçekten :(
  KAYBOL demesi çok yakışıksız olmuş.

  YanıtlaSil
 32. İnstagramda paylaşımını okuyup yorum yazmıştım ama şu fotoğrafta karşı tarafın en son yazdığı o saygısız,terbiyesiz üslubu burada net okuyunca yazmadan geçemedim(biliyorsun bilgisayar arızası,internete bağlanamama gibi bahanelerim oldu,o yüzden gecikmeli okuyorum ne yazık ki).Bu olay inşallah kimsenin başına gelmez ama gelseydi benim de tavrım senin gibi olurdu hatta belki bir parça da çirkinleşebilirdim ben :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İnşallah kimsenin başına gelmez, en azından bu yazıyı okuyanlar o firmanın nasıl sahtekar bir firma olduğunu öğrenmiş oldu.

   Sil
  2. Kesinlikle öğrenmiş olduk.Bu arada benim dikkatimi çeken instagram hesaplarındaki tüm fotoğrafların yoruma kapalı olması.Yani saklayacak çok şey var demek ki...

   Sil
  3. Evet bende sonradan fark ettim onu. Demek ki herkese böyle yapıyorlar.

   Sil
 33. Geçmiş olsun.
  Böyle olaylar sadece nette olmuyor aslında. Kaç sene önce ayakkabı almaya gitmiştik eşimle. Giydiğim ayakkabı biraz büyük geldi bir numara küçüğünü giyeyim dedim. Depodan bakalım dediler. Kaç dakika bekledik, adam bir türlü gelemiyor. Sonra getirdiği ayakkabıyı giyince öncekinden daha büyük geldi. :)
  Ben o an farketmemiştim ama eşim bakmış. Altındaki numarayı kazıyıp getirmişler.
  Güleriz ağlanacak halimize.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim, aynen öyle ağlanacak halimize gülüyoruz, hayır yani ayakkabının numarasını neden silmeye çalışıyorsun o numara yoksa yok dersin Allah Allah ne insanlar var :))

   Sil
  2. O ayakkabıdan yokmuş başka modellere bakalım falan dersin en azından, satış yapmak istiyorsan.

   Sil
  3. Aynen, öyle insanca bir şey söyleselerdi insanlık halidir hata yapılmıştır deyip geçerdim. Fakat adamlar resmen alay ettiler zoruma giden o oldu.

   Sil
 34. İnstagram satışlarında bu tür sıkıntılar sık yaşanıyor. O yüzden instagramdan bir şey almak pek tavsiye edilmiyor, siz de bu olay sayesinde bir deneyim edinmiş olmuşsunuz :)))

  YanıtlaSil
 35. Hatalarını telafi etmek yerine kaybol demeleri gerçekten terbiyesizlik olmuş.

  YanıtlaSil
 36. Is ahlaki olmayan firmalar ne yazik ki var inşallah sorunu gec olmadan cozerler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sorunu çözmek yerine, yaptıkları hatayı kabul etselerdi bile yeterliydi. Ama ne yazık ki çok sahtekar bir firmaymış.

   Sil
 37. Öncelikle geçmiş olsun dilemek istiyorum sizlere. Ne cürretle neye güvenerek bu şekil de işler yapılıp ve sonrasın da arkasında duruyorlar anlamış değilim.
  Bile bile yapılan hatayı düzelme işlemini düşünmeden bu şekil de bir davranışla yol izlenmesi garibime gitti açıkçası.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Maalesef ortalık bu tür işletmelerle dolu, bana da iyi bir tecrübe oldu.

   Sil
 38. Gönderilen ayakkabı giyilecek cinsten değil ki. Ayrıca Verdiğiniz instagram hesabına ulaşılamıyor. acaba bu paylaşımdan sonra mı kapattılar?

  Bu arada Formen ayakkabı diye google de kısa bir araştırma yaptım da adamların sitesi bile yok sanırım, Nereden buldunuz burayı? :)
  Özellikle internet üzerinden Popüler olmayan yerlerden alışveriş yapılmaz görüşünü savunuyorum bu konu da siz ne dersiniz?

  Allah iyi kimselerle karşılaştırsın inşaallah.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet, sanırım şikayetler üzerine sayfayı kapatmışlar.
   Haklısınız internet siteleri yoktur bende araştırdım. Fakat bu durumu yaşadıktan sonra araştırdım, daha önce böyle bir şey yaşamadığım için, böyle bir şey yaşayacağım aklıma bile gelmedi açıkçası.

   Amin, Allah kimseyi kötülerle karşılaştırmasın ve kötülere fırsat vermesin.

   Sil
 39. Çok geçmiş olsun Gökhan. Ama internetten bir şeyler satın alırken biraz daha dikkatli olmak lazım. Hele hele bu tür instagram sayfaları tam bir dolandırıcı çıkabiliyor.
  Şunların instagram sayfalarına girip ''hayırlı olsun meşhur olmuşsunuz'' yazıp yazının linkini paylaşacaktım ki, instagram hesabı kapatılmış sanırım.

  Neyse giden bir ayakkabı parası olsun. Hem bak senin sayende yazını okuyan insanlar bilinçlenmiş oldu.

  Tekrar geçmiş olsun.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim.
   Evet fazla şikayetten dolayı sayfayı kapatmışlar sanırım.
   Aynen giden bir ayakkabı olsun, zaten ben ayakkabının parasında değilim yaptıkları çok zoruma gittiği için böyle bir yazı yazarak herkesi bilgilendirmek istedim.
   Teşekkürler.

   Sil
 40. Geçmiş olsun abi. Bu konularda da kimseye güven kalmadı. Paylaşman iyi olmuş artık dikkatli davranırız biz de bu konuda.

  YanıtlaSil

Yorum Kuralları
1 - Yaptığınız yorumun, yazıyla alakalı olmasına özen gösteriniz
2 - Yazım ve dil bilgisi konusundaki hassasiyetinizi yorumlarınızda da gösteriniz.
3 - Her zaman nazik bir üslup kullanmaya özen gösteriniz.
4 - Yukarıdaki kurallardan herhangi birine uymamanız durumunda,
site sahibi yorumunuzu yayınlama ya da yayınlamama hakkına sahiptir.Whatsapp Butonu Yalnızca Mobil Cihazlarda Çalışır

ARAMAK İSTEDİĞİNİZ KELİMEYİ YAZIN VE ENTER TUŞUNA BASIN