arkaplan

Defnenin Masalı Kendini Anlatıyor.

Mart 27, 2017 Gökhan TEKİN 16 Yorum

Anne olduktan sonra..

Neler mi oldu bana? O halde anlatayım size ☺
Defne’nin doğumuyla birlikte kendi içinde bildiği Feray’dan çok daha farklı Feray’ larında olduğunu keşfeden ve hepsi ile tek tek tanışmaya, ara sıra sohbet etmeye çalışan, yeni benlikleriyle değişen ve bu değişim sürecinde ruhunda, beyninde ve kalbinde uçuşan fikirlerin, duyguların ve heyecanların kelimelerini arayan, zaman zaman sorgulayan, zaman zaman her şeyi akışına bırakan bir evlat, bir dost, bir anne, bir kadın ama öncesinde duygu yüklü bir insanım..

Blog yazmanın kalbini kaleme almak olduğuna inananlardanım. 

Bu sebeple yaşanan iyi veya kötü deneyimlerin, hissedilen güzel yada kötü hislerin, düşünülen doğru yada yanlış fikirlerin paylaşılmasının çok kıymetli olduğunu düşünerek ama belki de öncesinde çok cesaret edemeyip yada bilemeyip başlayamayan şimdilerde ise kişisel yaşanmışlıklarını keyifle satır satır paylaşan bir blog sahibiyim.

Defnenin Masalı Kendini Anlatıyor.

Anne olmanın tadını doya doya çıkaran biri olarak blogumda çocuk kalbine daha çok değinmeye çalışsam da bir kadın olarak, bir birey olarak, toplumda biri olarak da etkilendiğim olaylara, durumlara ve bunlar karşısındaki duygularıma yer veriyorum.

Yaş aldıkça neler yaptığımdan çok yaşadığım her şeyde neler hissetmiş olduğumu hatırlamak istediğim için ve bununla birlikte defnenin masalı blogumu miras olarak çocuğuma bıraktığımda nelerden etkilendiğimi ve kalbimi her durum karşısında nasıl konumlandırdığımı bilmesini istediğim için kişisel blog sahibi olarak her paylaşımım oldukça yoğun duygu ve kendime ait görüş içerir. 

Bilimsel dayanaklar, farklı kaynaklar, olmazsa olmazlar ve tek doğrular benim yazılarımda yer almaz. Çünkü tüm doğrular ve yanlışlar benim ruhumdan, bedenimden geçmiş ve harmanlanarak özümsenmiştir. Ortaya çıkan ürün sadece benim benliğimdir. Sizin okuduğunuz ise o benliğin kelimelere bağlanmış halleridir.

Deneyimlerim, şükürlerim, telafilerim, özürlerim, öğrendiklerim, fark ettiklerim, hayallerim, gerçekleştirebildiklerim, ertelediklerim, erişemediklerim ve hedeflediklerimle birlikte tümüyle insanlık hallerimi aktardığım blogumda kendinizden birer parça bulmaya ve benimle birlikte içinizdekileri sorgulamaya ne dersiniz ? 

SİZDEN ÖNCEKİLER BU YAZILARIMI DA OKUDU

16 yorum

 1. Çok hoş bir tanıtım yazısı olmuş , blogunuzda başarılar dilerim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim başarı dilekleriniz için 🙏🏻

   Sil
 2. NE GÜZEL anlatmışsınız. Elinize sağlık.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Elif, çok teşekkür ederim 😊🙏🏻

   Sil
 3. Öyleyse Varımmm 😃 başarılar dilerim.Güzel bir yazıydı 😊🌼

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Var olmana çok sevindim :) kazanamadıgına üzülmene bende cok üzüldüm o yüzden sende hazırla yazını benim bloguma ekleyelim ne dersin

   Sil
  2. Ay ay bu aldığım ikinci güzel jesttiii 😃 olur tabi seve seve yazarım hemde.En kısa zamandada iletirim sana 💙😊 cok tesekkür ederim gönlünün güzellgi icin

   Sil
 4. Feraycım, güzel kalpli, güzel sözlü, güzel gülüşlü arkadaşım! Kalbini ve kelimeleri özetlemen çok zor :) Seni okumalı, görmeli, bilmeli! Sosyal medya paylaşımlarının bile her biri ayrı bir yayın...
  'Bilimsel dayanaklar, farklı kaynaklar, olmazsa olmazlar ve tek doğrular benim yazılarımda yer almaz.' Almasın da! Bu hali o kadar dinlendirici ki ;)
  İçindeki ve yanındaki çocuk hiç eksilmesin... Sen de hayatımızdan eksilme :)
  Yine keyifle okudum!
  Gökhancım tebrik ederim harika bir konuk ağırlamışsın :)
  İkinize de sevgiler...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim. Evet Feray hanım gerçekten çok iyi bir insan.

   Sil
  2. Can Elif Canım Elif 💕💕 Cok sevdigim Elif 😘

   Sil
 5. Özür dilerim burdan yazdığm icin ancak mailim ulaştımı ?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Estağfirullah, evet e-postanız geldi, ben de size e-posta gönderdim.

   Sil
 6. Ne diyeceğiz; harika!!! deriz ;)
  "Çünkü tüm doğrular ve yanlışlar benim ruhumdan, bedenimden geçmiş ve harmanlanarak özümsenmiştir" kendimi buldum cümlende.Ve şimdi anladım, geçenlerde bana bir yorumunda ben yazdım sanacaktım demiştin.Şimdi aynı duygu bana geçti ;) Sevgiler en kocamanından......

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Canım :) tüm ayna hikayende kendimi tanıyorum diyebilirim sende de olduysa madalyonun aynı yüzü olduk :) sevgiler Aytül'cüm..

   Sil
 7. Ne kadar güzel anlatmissiniz

  YanıtlaSil

Yorum Kuralları
1 - Yaptığınız yorumun, yazıyla alakalı olmasına özen gösteriniz
2 - Yazım ve dil bilgisi konusundaki hassasiyetinizi yorumlarınızda da gösteriniz.
3 - Her zaman nazik bir üslup kullanmaya özen gösteriniz.
4 - Yukarıdaki kurallardan herhangi birine uymamanız durumunda,
site sahibi yorumunuzu yayınlama ya da yayınlamama hakkına sahiptir.