Cumartesi, Ekim 29, 2016

Cumhuriyet, Özgürlük ve Bağımsızlığın Simgesidir.

Cumhuriyetimizin 93.yıl dönümü kutlu olsun


Sıcak bir yaz akşamıydı ülkemizin topraklarına göz diken hainler kurtuluş savaşında alamadıkları topraklarımızı haince planlar yaparak, ülkemizi bölmek, parçalamak ve hainlere hizmet etmek için çeşitli planlar yaptılar, baktılar ki yaptıkları her şey kendilerine geri dönüyor bu defa kaleyi içeriden fethetmek istediler kendileri için yeni bir örgüt kurdular bu örgüt çeşitli ülkelerde okullar açarak kendilerini sanki İslamiyeti yayıyormuş gibi göstererek insanların gözlerinde kendilerini yüceltmeye çalıştılar. Çokta başarılı oldular, insanlarımız inanarak gerek para konusunda gerek diğer konularda her zaman yardımcı oldular çünkü insanlarımız İslamiyete hizmet ettiklerini sanıyorlardı.  

Hainler Amaçlarına Ulaşamadı


Bir gece ansızın ortaya çıktılar. Akılları sıra ülkemizi bölerek topraklarımızı paylaşacaklardı veya başka şeyler olacaktı bilemiyorum. Ama milletimiz onlara öyle bir ders verdi ki milli ruhumuz yeniden şahlandı ve atalarımızın yıllar önce kurtuluş savaşında yaptıklarını milletimiz 15 Temmuz 2016 tarihinde hainlere fırsat vermedi. Türk milletine bir kez daha yenildiler. Milletimiz ( Türk, Kürt, Çerkez, Alevi ) hep birlikte olarak hainlerin planlarını altüst etti. Milletimiz yeni işgal girişimlerine karşıda İstiklal savaşındaki kararlılıkla mücadele edeceğini dünyaya göstermiştir.

Cumhuriyetimizin ilanının yeni yılında Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi saygı ve rahmetle anıyor,Cumhuriyet Bayramınızı en içten dileklerimle kutluyorum
Bugün, Gazi Mustafa Kemal'in önderliğinde ilan ettiğimiz, son devletimiz Türkiye Cumhuriyeti'nin 93. kuruluş yıldönümüdür. Esarete ve dayatmalara rıza göstermeyen Türk milleti, istiklaline ve istikbaline kasteden işgalcilere karşı başlattığı Kurtuluş Savaşı’nı, tarihte benzeri görülmemiş bir kahramanlıkla zaferle taçlandırmıştır. Bu büyük zaferin ardından, 29 Ekim 1923’te, ‘Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir’ ilkesi ve ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarma hedefiyle Türkiye Cumhuriyeti'ni kurduk. 


Cumhuriyet”in geleceğe büyük bir ümitle bakmamızı sağlayan gurur verici atılım ve başarıları, her türlü zorlu engelin aşılması konusunda bizlere güç vermesi dileğiyle. “Cumhuriyet Bayramınız Kutlu Olsun”

Mustafa Kemal ve arkadaşları mecslise giderken


Cumhuriyet Özgürlük ve Bağımsızlığın Simgesidir.

Mustafa Kemal Atatürk


16 yorum:

 1. Çok güzel bir Cumhuriyet yazısı yazmışsın Gökhan ellerine sağlık ablacım. Fotoğraflar da çok güzel 😊. Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun 😊

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim Zehra abla, fotoğrafları photoshopla yaptım. :)

   Sil
 2. Hainlerin heveslerinin her an kursaklarında kalması dileğiyle bayramımız kutlu, milletimiz mutlu olsun.

  YanıtlaSil
 3. Dünya durdukça kutlamak dileğimle.

  YanıtlaSil
 4. Ne Mutlu Türküm Diyene,
  Bayramımız kutlu olsun.

  YanıtlaSil
 5. Efendim, iyi bayramlar dilerim, kaleminize sağlık :)

  YanıtlaSil
 6. Her yil bir senlik ve bayram havasinda kutlanmasi dilegimle. Kutlu olsun.

  YanıtlaSil
 7. Cumhuriyetsiz kalmamak dileğiyle

  YanıtlaSil
 8. Cumhuriyet Bayramınız kutlu ve mutlu olsun... Ne mutlu Türk'üm diyene! Saygılarımla.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynen, Ne mutlu Türk'üm diyene.
   Saygılar.

   Sil

Yorum Kuralları
1 - Yaptığınız yorumun, yazıyla alakalı olmasına özen gösteriniz
2 - Yazım ve dil bilgisi konusundaki hassasiyetinizi yorumlarınızda da gösteriniz.
3 - Her zaman nazik bir üslup kullanmaya özen gösteriniz.
4 - Yukarıdaki kurallardan herhangi birine uymamanız durumunda,
site sahibi yorumunuzu yayınlama ya da yayınlamama hakkına sahiptir.Whatsapp Butonu Yalnızca Mobil Cihazlarda Çalışır

ARAMAK İSTEDİĞİNİZ KELİMEYİ YAZIN VE ENTER TUŞUNA BASIN