arkaplan

Hangi A4 Fotokopi Kağıdı Seçilmeli?

Eylül 28, 2016 Gökhan TEKİN 8 Yorumlar

İşyerleri için A4 kağıt, en önemli sarf malzemeleri arasında yer alıyor. Gün içerisinde fotokopiden çıktıya kadar pek çok işlemde kullanılan kağıtlar hem kaliteli hem de ekonomik olmalı. Çünkü her ofis kağıt için daha düşük bir maliyet talebinde bulunur. Ülkemizde çok sayıda marka, çok farklı kalite düzeylerine sahip kağıt çeşitleri üretiyor. Bu kağıtlar arasında üst düzey kalite beklentisini karşılayanlar olduğu gibi çok düşük kalitede olanlar da mevcut.

Fotokopi İçin Hangi A4 Kağıt Seçilmeli?

Eğer ofisinizde fotokopi ya da çıktı için kullanmak üzere A4 kağıda ihtiyaç duyuyorsanız seçtiğiniz kağıdın 70 ila 80 gramajdan daha düşük olmaması gerekiyor. Aksi halde baskı kağıt üzerinde dağılabilir ve kağıdın arka yüzeyine geçebilir. 
70 ila 80 gramajda, ideal pürüzsüzlük düzeyine sahip ve ideal kalınlıkta olan ekonomik A4 kağıt için Avansas Daily kağıdı tercih edebilirsiniz.  Yüksek adetli çıktı almak istediğinizde gayet düşük bir maliyet ile karşılaşmanızı sağlayan kağıt aynı zamanda gayet düşük toz oranına sahip. Bu sayede fotokopi ya da yazıcı gibi cihazlarınıza zarar vermiyor. 
İdeal pürüzsüzlük düzeyine sahip olan yüzeyi, daha az oranda mürekkep kullanımını da beraberinde getiriyor. Yazıcıda sıkışma yapmayan Avansas Daily A4 kağıtlar özellikle siyah beyaz çıktılar için son derece ideal. Tüm yazıcı türlerinde ve tüm fotokopi cihazı modellerinde kullanıma uygun olması da ürünün cazip yönleri arasında bulunuyor.

Renkli Çıktı İçin Hangi A4 Kağıt Seçilmeli?


fotokopi kağıdı rehberi

Renkli çıktılar almak için de Avansas Business A4 kağıt çeşitlerine yönelebilirsiniz. Grafik çıktıları için de ideal gramajda ve ideal kalınlıkta olan bu kağıtlar, arşiv belgesi çıktısında da kullanılabilecek kalite düzeyine sahip. Fotoğraf çıktıları, sunum belgeleri gibi çok daha profesyonel ve sorunsuz çıktılar elde etmek için Navigator A4 kağıtlar tercih edilebilir. Bu kağıt yoğun renkli baskılar için de ideal. 

Kağıt çeşitleri hakkında her türlü bilgiyi edinmek ve en ekonomik kağıt markaları hakkında daha fazla bilgi almak için Avansas.com tarafından hazırlanan http://www.avansas.com/campaign/fotokopi-kagidi-rehberi.html bu sayfayı inceleyeblirsiniz. Rehberde doğru kağıdı seçmeniz için yönlendirmeler mevcut. SİZDEN ÖNCEKİLER BU YAZILARIMIDA OKUDU

8 yorum

 1. Sırf ucuz diye peçete gibi kağıt aldığım günü hatırladım şu an :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ucuz etin yahnisi yenmezmiş :))
   Neyse sağlık olsun, bundan sonra biraz daha dikkat edersiniz.

   Sil
 2. Yakında Grafik-tasarım bölümü gereği kağıtlarla iç içe olacağım ve bu konuda aydınlandım cidden teşekkürler :) Kağıdın bile kalitesi var abi :)

  YanıtlaSil
 3. Bizim de kağıda çok ihtiyacimiz oluyor, tavsiyeniz için teşekkür ederiz. Keşke ağaçları kesmeden yapılan bir kağıt türü olsa da ormanlarımizi heba etmemek.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Rica ederim.
   Evet,keşke dediğiniz gibi olsa da ağaçlar yok edilmese.

   Sil
 4. Valla nr yalan söyleyeyim bu konuda pek dikkat etmiyordum. Yani markaya veya kaliteye pek bakmıyordum...Yararlı bir yazı olmuş..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kağıt ne kadar kaliteli olursa yazı o kadar kaliteli çıkar.
   Dikkat etmek gerek bence :)

   Sil

Yorum Kuralları
1 - Yaptığınız yorumun, yazıyla alakalı olmasına özen gösteriniz
2 - Yazım ve dil bilgisi konusundaki hassasiyetinizi yorumlarınızda da gösteriniz.
3 - Her zaman nazik bir üslup kullanmaya özen gösteriniz.
4 - Yukarıdaki kurallardan herhangi birine uymamanız durumunda,
site sahibi yorumunuzu yayınlama ya da yayınlamama hakkına sahiptir.