Pazar, Temmuz 03, 2016

John Hegarty - Yaratıcılık Kuralları Boşverin

John Hegarty - Yaratıcılık Kuralları Boşverin

Daha önce bir kaç tane kişisel gelişim kitabı okumuştum, son okuduğum S*ktir Et kitabından sonra kişisel gelişim kitaplarından soğumuştum aslında,  fakat bu kitapla ilgili bir kaç yorum okudum. Okuduğum yorumlar hep olumluydu kitabı okumaya başladıktan sonra daha 3 - 5 sayfadan sonra bile kitabın gerçekten güzel olduğunu anladım. Okuduğum yorumlardaki kadar güzelmiş gerçekten.

Bu kitap hayatını, yeni fikirler üreterek kazanan insanlar için oldukça faydalı bir kitap bence örneğin reklamcılar veya pazarlamacılar için çok faydalı bence zaten kitabın yazarı dünyanın en iyi reklam ajanslarından biri olan BBH' nin yönetmenlerinden John Hegarty - Yaratıcılık Kuralları Boşverin kitabını yazmasındaki amaç, sinema, tiyatro, tasarım ve reklamcılık işleriyle uğraşanlara yol göstermek ve daha etkili ve üretken olmalarını sağlayacak tüyolar vermek.

Dünya zik çiziyorsa siz zak çizin

Ben kalın kitapları sevmiyorum diyenler için çok güzel bir kitap, kitap hem tasarımı açısından hemde gözü yormayan ve insanı bunaltmayan kısa yazılarla ve yazarın akıcı dili sayesinde çok güzel bir kitap ( en azından benim için öyleydi ) kitaptan küçük bir örnek vermek istiyorum. Mavi kotların moda olduğu dönemde ilk siyah kotu üreten Levi’s şirketine BBH reklam ajansı tarafından hazırlanan yukarıda ki reklam çalışması kot firmasının satışlarını patlatmış. Reklamda yer alan siyah keçi ise ajansın ikonu olmuş, verdiği mesaj ise çok net Sürüye dahil olma farklı ol.


orjinallik kaynaklarınızın belirsizliğine bağlıdır.


Ben bu kitabı çok sevdim, severek okudum. Sizinde okumanızı tavsiye ederim. Eminim ki okuduğunu zaman iyi ki okumuşum diyeceksiniz 

18 yorum:

 1. Aynı şekilde ben de s*ktir et'ten sonra bi soğudum ama bu kitaba bakacağım mutlaka teşekkürler :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu kitabın hoşunuza gideceğini düşünüyorum çünkü hem ince hemde her sayfası yazı olan bir kitap değil, ince fakat bence çok faydalı bir kitap. :)

   Sil
 2. Kişisel gelişim kitaplarını bende çok sevmem.Ama okuyacaklar listeme aldım bile :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İnşallah beğenirsiniz, okuduğunuzda cevabınızı bekliyorum :)

   Sil
 3. Fark yaratmak, dolayısıyla yaratıcı çalışmalar yapmak gerekiyor artık.Hele ki reklam alanında.Faydalı ve keyifli bir kitap belli ki.Teşekkürler Gökhancım...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynen abla, artık gerçekten bir fark yaratmak gerekiyor sadece reklam alanında değil, her konuda.
   Ben çok beğendim abla :)

   Sil
 4. Kişisel gelişim kitapları motivasyonu artırıyorsa kısa sürüyor, arada bir okuyup içimizdeki enerjiyi tazelememiz lazım

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet bence de devamlı aynı tür kitapları okumak insanı bunaltabilir özellikle kişisel gelişim kitapları, zaten bir çoğunun konusu aynı.

   Sil
 5. Bu tarz kitaplarda önerilere önem veririm çünkü son Zaman'larda bu tarz kitaplar cok fazlalaşmaya başladı. Çoğu anlık etki dışında bir fayda vermiyor. Bu yüzden önerilen kişisel gelişim kitapları her zaman listede üst sıradadır. Teşekkürler öneri için

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Rica ederim.
   Evet her önüne gelen kişisel gelişim kitabı yazıyor, fakat kitap içeriğine baktığımızda diğerlerinin biraz farklılaştırılmış halini görüyoruz o yüzden zamanı boşa harcamamak için faydalı olabilecek kitaplar okunmalı bence de.

   Sil
 6. Gökhan abi hediye edersen alabilirim :) :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kardeşim yorumunu bugün gördüm, çünkü yaklaşık bir haftadır şehir dışındaydım. Kitap konusuna gelince inan ki canın sağolsun demek istiyorum ama kitabı okuduktan sonra kuzenim el koydu geri vereceğini düşünmüyorum ama geri verirse neden olmasın kardeşim. :)

   Sil
 7. Ben kisisel gelisim kitaplarini seviyorum. Çok güzel bilgiler edinmek mümkün oluyor.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet, fakat iyi seçmek gerekiyor zira bazı kişisel gelişim kitapları var ki insanı okumaktan soğutuyor. :)

   Sil
 8. İyiymiş:) yaratıcılık aslında herkesin doğuştan içinde var, çocukları gözlemle oyun oynarlarken neler ne inanılmaz şeyler yapıyorlar, ama okullarla o yaratıcılıklarını körletiyoruz:(( çünkü eğitim sistemi çok kötü:( yaratıcı yanlarını geliştirmeye yönelik olmalı tersine ezberci bir eğitim sistemi var...çok teşekkürler...

  YanıtlaSil
 9. kitapta verilen örnek gerçekten çok iyi "sürüye dahil olma farklı ol" siyah kot pantolon tanıtımı için harika bir slogan. Boş zamanımda temin edip okuyacağım teşekkürler.

  YanıtlaSil

Yorum Kuralları
1 - Yaptığınız yorumun, yazıyla alakalı olmasına özen gösteriniz
2 - Yazım ve dil bilgisi konusundaki hassasiyetinizi yorumlarınızda da gösteriniz.
3 - Her zaman nazik bir üslup kullanmaya özen gösteriniz.
4 - Yukarıdaki kurallardan herhangi birine uymamanız durumunda,
site sahibi yorumunuzu yayınlama ya da yayınlamama hakkına sahiptir.Whatsapp Butonu Yalnızca Mobil Cihazlarda Çalışır

ARAMAK İSTEDİĞİNİZ KELİMEYİ YAZIN VE ENTER TUŞUNA BASIN