Pazartesi, Nisan 04, 2016

Blogger Yazar Daveti Gönderme ve Yönetici Yapma

Bir çok blogger kullanıcı olmasına rağmen. Henüz bir çok kişi özellikle de blog yazmaya yeni başlamış blogger arkadaşlar blogger teknik konularda yetersiz kalabiliyor. Elbette herkes 4x4'lük bilecek diye bir şey yok. Baz arkadaşlar bana e-mail atıyor bazen nasıl yazar daveti gönderebiliriz diye veya nasıl yönetici daveti gönderebiliriz diye onlara resimli olarak anlatmaya çalışıyorum fakat blogumda bu konuya yer vermeliyim diye düşündüm ve blogger'da yazar daveti nasıl gönderilir ve yazar olan bir kişiyi nasıl yönetici yapabiliriz resimli olarak bunu anlatmaya çalışacağım. Aslında çok kolay ama bilmeyenler için biraz zor gelebilir ama sırf resimlere bakarak bile istediğiniz kişiye yazar daveti gönderebilirsiniz, yeter ki davet  göndereceğiniz kişinin e-mail adresini bilin.


ÖNEMLİ : Resimlere tıkladığınız zaman resimler büyüyecektir. Blogger Yazar Daveti Gönderme ve Yönetici YapmaYapılması Gerekenler. 
İşlemleri Sırayla yapıyoruz
1.Ayarlar / Temel
2. Resimde gördüğünüz 2.numaralı yerde  +yazar ekle yere tıklayın .
3. Açılan kutucuğa yazar daveti göndereceğiniz kişinin e-mail adresini yazın.
4. Yazar davet et butonuna tıklayın

Bu işlemleri sırasıyla yaptıktan sonra davet gönderdiğiniz kişiye davet gönderilecek tıpkı aşağıdaki resim gibi bir davet gönderilecek blogger tarafından

Yazar davetini kabul etmek
Davet gönderdiğiniz kişi yukarıdaki gibi gelen daveti kabul ettikten sonra o kişi artık sizin blogunuz da yazar olarak görünecek.  O kişiyi, yani davet gönderdiğiniz kişiyi yönetici yapmak için aşağıdaki resme göz atabilir ve işlemleri yapabilirsiniz 

Blogger yönetici nasıl yapılır.


Davet gönderdiğiniz kişi Yazar olarak görünür. Yazar yazan yerin üzerine tıklayın aşağıya doğru açılacak ve Yönetici yazısını görürsünüz  yönetici yazan yere tıklayın. Davet gönderdiğiniz kişi yönetici olmuş olur.
18 yorum:

 1. böyle şeyler de varmış demek ki:) teşekkürler Gökhan, iyi haftalar :)

  YanıtlaSil
 2. Gökhan, her şeyi adım adım sabırla anlatmanı, birde bunu herkes ile gönülden paylaşmanı hayranlıkla izliyorum :) iyi haftalar sevgiler :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim.
   İyi haftalar.
   Sevgiler. :)

   Sil
 3. hahah ben öğrendim dimi Gökhan bey :)

  YanıtlaSil
 4. Yeni yetme blog yazarı olarak üzerime alındım bu yazıyı. :)) Yeniden çok faydalı bir yazı olmuş, elinize sağlık! :)

  YanıtlaSil
 5. Ellerine sağlık yine yol gösterici bir makale olmuş.Özellikle yeni başlayacaklar için. Teşekkürler. İyi bir hafta diliyorum :)

  YanıtlaSil
 6. Blogla ilgili birçok şeyi sizden duydum ya da öğrendim. Teşekkürler))

  YanıtlaSil
 7. Ben teknik konularda yazmamama rağmen bana bile öyle ilginç sorular geliyor ki şaşırıp kalıyorum. Bildiklerimde yardımcı olmaya çalışsam da bilmediklerimde de başka sitelere yönlendiriyorum. Artık sen de yönlendireceğim siteler arasındasın hazır ol ;)

  YanıtlaSil
 8. Böyle teknik bilgiler biz bloggerlarin işine çok yarıyor

  YanıtlaSil
 9. Ya ben yazar daveti göndermesini zaten biliyordumda davet edecek yazar bulamıyorum. Hatta bir arkadaş ben senin kadar ii değilim, benim kalemim kırık deyip geri çevirdi beni :(

  YanıtlaSil
 10. Ne çok uğraştın benle gökhan ablacım yaa ben öğrendiysem herkes öğrenir sabrına hayran olduğum :) anlatımın çok güzel ve anlaşılır yaptığın herşey için ve paylaşımın için çok teşekkür ederim :)) sevgiler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Estağfirullah Zehra abla.
   Rica ederim. Saygılar.

   Sil

Yorum Kuralları
1 - Yaptığınız yorumun, yazıyla alakalı olmasına özen gösteriniz
2 - Yazım ve dil bilgisi konusundaki hassasiyetinizi yorumlarınızda da gösteriniz.
3 - Her zaman nazik bir üslup kullanmaya özen gösteriniz.
4 - Yukarıdaki kurallardan herhangi birine uymamanız durumunda,
site sahibi yorumunuzu yayınlama ya da yayınlamama hakkına sahiptir.Whatsapp Butonu Yalnızca Mobil Cihazlarda Çalışır

ARAMAK İSTEDİĞİNİZ KELİMEYİ YAZIN VE ENTER TUŞUNA BASIN