Salı, Mart 08, 2016

Kadınlarımızın Gününü Kutluyor,Değerlerinin Daha İyi Bilindiği Bir Toplum Diliyorum

Kadınlarımızın Gününü Kutlar,Kadınlarımızın Değerinin Daha İyi Bilindiği Bir Toplum Diliyorum


Bugün kadınlarımızın günü, kadınlarımız, annelerimiz ,bacılarımızın günü ne kadar çok isterdim ülkemizde kadına gereken değerin verildiğini yazmak ama üzülerek söylemek zorundayım ki ülkemizde kadına gereken değer verilmiyor.  Modern çağları yaşadığımız şu günlerde neredeyse her gün bir veya bir kaç tane kadınlar yapılan haksızlıklar ve şiddetleri, tecavüz olaylarını görüyoruz öyle günler yaşıyoruz ki daha bir kaç gün önce  öğrencisine dahi tecavüz edebilen kişiliksiz kanı bozuk insanlar var aramızda, fakat bizler o kadar çabuk unutan bir milletiz ki daha bir kaç gün önceki Cansel'e yapılan tecavüzü veya daha önce Özgecan Aslan'a yapılan veya daha başka tecavüz ve şiddet olaylarını bir anda unutuveriyoruz.

Kadınlarımızın Gününü Kutlar,Kadınlarımızın Değerinin Daha İyi Bilindiği Bir Toplum Diliyorum

Kadın Yoksa Ekonomide Yok

Evet yanlış okumadınız bir toplumun ekonomisinin gelişmesi için kadınların gücüne ihtiyaç vardır. Şöyle ki, gelişmiş toplumlara baktığımızda kadının değerinin ne kadar bilindiğini, kadına verilen değerin ne kadar çok olduğunu görebiliriz. Çalışma hayatında kadın yoksa eğer ekonomide yoktur. Kadın çalıştığında ülke ekonomisi büyür, kalkınma ve refah düzeyi artar. Çalışan kadın kazandığı parayı çocuklarının eğitimine ve yatırır ve ailenin geliri artar. Sosyal statü yükselir, tasarruf eden aile zenginleşir. Aile içi sorunlar azalır. Bir ailede sorunlar olmayınca da toplumda boşanmalarda azalır. maddi ve manevi refah sağlanır ve toplum gelişir.Bu nedenlerden dolayı kadınlarımıza verilen değer artmalı diye düşünüyorum ve bu sadece sözle değil kadın haklarını savunan kanunların yapılmasıyla mümkündür.  Kadınlar çınar ağacı misali. Gölgesi yetiyor insan olabilene. Bazen ev hanımı, bazen iş kadını, bazen bir kahraman olabiliyorlar. Yürekleri kocaman. Ve o yüreğe evreni sığdırabiliyorlar.

Kendi düşüncemi söylüyorum

Bir kadına tecavüz mü edildi, direk idam edilecek, bir kadına şiddet mi uygulandı hapis cezası verilecek hem de öyle bir kaç ay değil, yıllarca hapis yatacak ki diğer insanlara da örnek olsun, diğer insanlarda kadınlara şiddet uygulamaya korksun, tecavüz edene idam cezası vereceksin ki toplumda diğer insanlar, tecavüz olayına yeltenen insan idam cezası aklına gelsin ve vazgeçsin, korkarak ve üzülerek söylüyorum ki bu tür cezalar olmadıktan sonra daha, çoook kadına şiddet haberleri, tecavüz haberleri görürüz.

Kadınların bu ülkede özgürce gezebileceği, sen kadınsın susmak zorundasın lafını duymayacağı, tecavüze uğrayan gencecik kızlarımızın vahşice katledilmediği, kadın/erkek eşit lafının sözde değil icraatta olacağı, canım oda gecenin bir yarısı dışarı çıkmasaymış hak etmiş lafının geçmeyeceği, kadının anne ve bu dünyada en değerli varlık olduğunu herkesin idrak edeceği bir dünya istiyorum..

8 Mart dünya kadınlar günümüz kutlu olsun


22 yorum:

 1. Ahh ne güzel düşünceler ve temenniler bunlar. Annen ne güzel yetiştirmiş seni helal olsun. Çok teşekkür ederim Gökhan kardeş.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben teşekkür ederim. İnşaallah hepsi bir gün gerçekleşir. Kadınına daha çok sahip çıkan bir toplum oluruz inşaallah.

   Sil
 2. Çok güzel anlatmışsınız, kaleminize sağlık, aynı dilekleri paylaşıyorum sizinle, umarım bir gün gerçekleşir.

  YanıtlaSil
 3. Bir erkek olarak bugünü unutmam an ne hoş olmuş. Kalemine sağlık

  YanıtlaSil
 4. Kız çocuklarımıza ayrı erkeklere ayrı davrandıkça ve cinsellik- beden bir tabu oldukça şiddet bitmeyecek Gökhan'cım ama idam değilse de uzun yıllar hapis mutlaka olmalı. Bir de o noktaya gelmemeli işler. Psikolojik dahi olsa bir kadın şiddet görüyorsa ''ama o senin kocan, sen de biraz alttan alsaydın, aile içinde olur böyle şeyler'' dememeli kimse. Çok uzun konu çok..

  YanıtlaSil
 5. Kaleminize sağlık Gökhan bey. Bir tek idam konusunda size katılamıyorum o da gerçekten bu tür insanlara o cezanın uygulanıp, uygulanmayacağıdır. Bende bu konuyla ilgili bir yazı yazıp, biz kadınların erkek çocukları yanlış yetiştirme tarzına değindim hatta. Çok güzel yazmışsınız.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim.
   İdam düşüncem şöyle: Eğer idam cezası olursa bu tür şeylere hiç kimse cesaret edemez. Tabi siz farklı düşünebilirsiniz saygı duyarım düşüncenize.
   Güzel yorumunuz için tekrar teşekkür ederim.

   Sil
 6. Alkışlar sana gelsin Gökhan Tekin!!! NE güzel bir paylaşım olmuş bu böyle, her satırına evet diyerek ilerledim yani, kalemine sağlık!!! Kutlu mutlu olsun günümüz ;)

  YanıtlaSil
 7. Harikasın . Bütün emekçi kadınların günü kutlu olsun . Sizi yetiştiren o güzel annenin ellerinden öperim

  YanıtlaSil
 8. Güzel bir yazı olmuş, teşekkür ediyorum. Kaleminize sağlık. Kadınların direkt olarak lokomotif oldukları sektörleri düşündüm ayrıca. Kadınlar harcama yapmazsa eğer çökecek var olmayacak sektörler... Hala düşünüyorum. İç içe geçmiş herşeyle bağlantılı...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben teşekkür ederim güzel yorumunuz için.

   Sil
 9. Ellerine sağlık Gökhan Abim. Döktürmüşsün yine. :)

  YanıtlaSil
 10. Cok güzel düsünceler keske her erkek böyle düsünse. Tesekkürler.

  YanıtlaSil
 11. blogunuz harika,takipteyim bana da beklerim!
  sevgiler:)

  YanıtlaSil

Yorum Kuralları
1 - Yaptığınız yorumun, yazıyla alakalı olmasına özen gösteriniz
2 - Yazım ve dil bilgisi konusundaki hassasiyetinizi yorumlarınızda da gösteriniz.
3 - Her zaman nazik bir üslup kullanmaya özen gösteriniz.
4 - Yukarıdaki kurallardan herhangi birine uymamanız durumunda,
site sahibi yorumunuzu yayınlama ya da yayınlamama hakkına sahiptir.Whatsapp Butonu Yalnızca Mobil Cihazlarda Çalışır

ARAMAK İSTEDİĞİNİZ KELİMEYİ YAZIN VE ENTER TUŞUNA BASIN