Çarşamba, Şubat 03, 2016

Hayal ve Eylemi Ayırabilmek

Hayal ve Eylemi Ayırabilmek

Hayallerinizi yaşamakla, eylemlerinizi yaşamak arasında ayrım oluşturmalı , her iki alanı ayrı ayrı algılamalıyız. Böylece hayallerimizin enginliği, yaşantımızın zenginliğiyle savaşmamış oluruz.
'' Şimdi  bilinciniz'' şu andaki hayali veya fiili tüm yaşadıklarınıza değil, şu anda yapmayı seçtiğinize odaklanmalıdır. Kitap okurken, akşam izleyeceğiniz maçı hayal etmemelisiniz. Oturduğunuz parkta , gelecekte yapacaklarınıza ilişkin planlar kurmaya karar vermişseniz, ağaçlarda ötüşen kuşları duymamalısınız.

 Ruhumuz, potansiyel olarak, ''sonsuzlukta'' yaşamak üzere yaratılmıştır. Sonsuzluk, ''şimdinin sonsuza dek'' devam etmesidir. Sonsuzluk, gelmeyenden ve gidenden oluşmaz. Gerçek sonsuzluk, tüm zamanları şimdiye taşıyabilen; insanı, zamansal ve mekansal genişlikte dolaştırabilen sonsuzluktur. Evrenin yaratıcısının sevgisini kazananlar, gönderilecekleri Cennette böylesi bir sonsuzluğu yaşamaya hazırlanıyorlar. Dilediklerinde asırlar öncesinde, dilediklerinde asırlar sonrasında bulacaklar kendilerini. Arzuladıklarında , ahiret evreninin bir köşesinde veya aynı anda pek çok köşesinde uçuşacaklardır.

Dünyevi evrende, dünyanın cinsinden olmayan, ruhsal uzaydan getirdiğiniz bir boyut taşıyorsunuz: Ruhunuz kendi evreninin cinsine paralel özellikler gösterir: Ruhunuz sizi  Mars'tan  Venüs'e götürür; dinozorlar çağından, kıyamet gününe gönderir. Zamanlar ve mekanlar arasında çapraz yolculuklar yaparsınız.  Mutlak surette şimdiyi yaşayamazsınız. Bunu en iyi başaranlar, ölüm, açlık ve yokluk korkusu yaşamayan, hayatı, anındaki zevkiyle tadan hayvanlardır. Oysa evrenin hakimi bizi ruhumuz aracılığıyla sonsuzluk bilincine alıştırıyor. Hayal kurmalıyız; geçmişimizi, doslarımızı hatırlamalı, deneyimlerimizden ders almalıyız. Geleceğimize ilişkin planlar yapmalı, ümitli olmalıyız. Ancak bir eser üzerinde çalışıyorsak, sadece şimdiyi yaşamalıyız.


Olağanüstü eserler ve buluşlar, bir şeye odaklandığında, ilgisiz her şeyden kopabilen bilinçlere sunulmuştur.

4 yorum:

  1. Çok güzel....kalemine sağlık. Mutlaka dikkate alacağım bu tavsiyeleri..
    sevgiler

    YanıtlaSil
  2. Çok güzel bir yazı olmuş. Hayalletin Ötesinde yazımda bahsettiklerimle benzer şeyler. Bu konuda galiba ortak düşünüyoruz abi.

    YanıtlaSil

Yorum Kuralları
1 - Yaptığınız yorumun, yazıyla alakalı olmasına özen gösteriniz
2 - Yazım ve dil bilgisi konusundaki hassasiyetinizi yorumlarınızda da gösteriniz.
3 - Her zaman nazik bir üslup kullanmaya özen gösteriniz.
4 - Yukarıdaki kurallardan herhangi birine uymamanız durumunda,
site sahibi yorumunuzu yayınlama ya da yayınlamama hakkına sahiptir.Whatsapp Butonu Yalnızca Mobil Cihazlarda Çalışır

ARAMAK İSTEDİĞİNİZ KELİMEYİ YAZIN VE ENTER TUŞUNA BASIN