Pazartesi, Eylül 07, 2015

Dövmeyin , Sevgiyle Yaklaşın

Bugünlerde haber sitelerinde Şehit Haberlerinden ve siyasi haberlerden sonra dikkatimi en çok kadınlara yapılan şiddet haberleri çekiyor. Sadece bizim ülkemizde de değil yabancı ülkelerde bile kadınlara şiddet uygulanıyor ve hiç kimse bunun için bir şey yapmıyor belki de yapmak istemiyor kim bilir bir takım kadın haklarını savunan dernekler var ama onların da çok detaylı çalışmalar yaptığını düşünmüyorum.

 İnsan bir kadın neden şiddet uygular veya kadın güçsüz diye neden kadına tecavüz etmeye çalışır veya eder?  Bana göre kadınlara şiddet uygulayanlar ve kadınlara tecavüz edenler akıl hastası veya kişilik bozukluğu var.  

 Kadınlarımızı dövmeyelim , şiddet uygulamayalım , taciz etmeyelim evli olup eşine şiddet uygulayanlar o kadınla evlendiniz diye o kadın sizin bir eşyanızmış gibi düşünmeyin. Eşinizi dövmek yerine onu sevin, güzel sözler söyleyin  zaten göreceksiniz o zaman hem siz , hemde eşiniz ve çocuklarınız çok daha mutlu olacaktır.

Aziz Nesin'in çok güzel bir sözü  var kadınlarla ilgili 


Bir kadına ne verirseniz verin, onu daha da büyük hale getirir... Ona sperm verirseniz, size bir çocuk verir; Ona bir ev verirsiniz , size bir yuva verir; Ona sebze verirsiniz , size yemek verir. Ona bir gülücük verirsiniz, size kalbini verir. Ona bir şarkı söyleyin , size konser verir. Kendisine verileni çarpıp çoğaltarak geri verir. Bu yüzden ona çamur atarsanız, karşılığında bir bataklıkta boğulmaya hazır olun. Aziz NESİN

14 yorum:

 1. Bu sadece ruh hastalığından ibarettir. Kadını sevip şevkat gösterip karşılığını fazlasıyla almakta varken barbarca davranan sözde erkeklerde var ne yazıkki.

  Sapına kadar erkekte olsan kadına el kalmaz.
  - Sagopa Kajmer

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kesinlikle çok haklısın Mustafa, kadına el kaldırmakla erkeklik olmaz

   Sil
 2. Çok haklısın gökhan hocam. Bizim ülkemizde de çok yaşanıyor diğer ülkelerde de. Aslında dövünce eline bir şey geçmiyor sadece sinirini almış sanıyorsun ama aslında kaybediyorsun. Anlamamız gerekiyor. Söze de katılıyorum. Güzel yazın için teşekkürler.

  YanıtlaSil
 3. Merhabalar.

  Bizleri karınlarında taşıyan annelerimize duyduğumuz saygı, bütün kadınlara yansımalıdır. Aziz Nesin'in, kadına verilen şeyin kat kat fazlaca karşılığının alınacağı konusundaki tespiti çok doğru. Fıtratı gereği kadının ruhunu öğrenmemiz gerekir. Kadının ruhunu bilmeyen ve onun ruhundan anlamayan mankafalılar, kendi tarzlarında davranırlar sonucu da böyle acı olur.

  Mankafalı erkeklerden daha şirret ve daha kötü kadınlar da vardır. Ama bunların sayısı bir elin parmaklarını geçmediği için, böyle kadınların da olduğundan bahsedilmesinin söz konusu edilmemesi gerekir. Diyeceksiniz ki, "siz neden bahsettiniz", ben sadece bu durumu izah etmek için bahsettim.

  Kadınlar bizim baş tacımız olmalı ve bizleri karnında taşıyan annelerimize duyduğumuz saygının, bütün kadınlarına yansıması için elimizden geleni yapmalıyız.

  Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizin de tartışmasız büyük bir sorunu olan bu konuyu gündeme alarak bizlerle paylaşan kalemi ve yüreği kutlar, sağlık ve mutluluklar dilerim.

  Selam ve dualarımla.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Güzel yorumunuz için çok teşekkür ederim Recep bey, çok haklısınız

   Sil
 4. heforshe diye bir kampanya başlatmışlar Gökhan Bey. Diyor ki kadınlar erkeklere "sen olmazsan yapamayız" yani kadın haklarını erkekler desteklemezse hiç bir yere varamayız. Ağzınıza sağlık.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kesinlikle kadriye hanım , Kadın haklarına sadece kadınlar değil Ülke olarak , toplum olarak desteklemeliyiz bu yönde kadınları korumaya yönelik yapılan çalışmalar daha da artmalı.
   Teşekkür ederim

   Sil
 5. Her kadın bir "ana" adayıdır. Ve anaları, islam dini "Cennet anaların ayakları altındadır" ifadesiyle yüceltmiştir.

  Onlar baş tacı bizler için.

  YanıtlaSil
 6. Gerçekten harika bir makale yazmışsınız. Özellikle en altına koyduğunuz Aziz Nesin'in sözleri beni çok etkiledi. Bugüne kadar görmediğime, denk gelmediğime üzüldüm diyebilirim.

  YanıtlaSil
 7. çok duygulandım bu yazına

  YanıtlaSil

Yorum Kuralları
1 - Yaptığınız yorumun, yazıyla alakalı olmasına özen gösteriniz
2 - Yazım ve dil bilgisi konusundaki hassasiyetinizi yorumlarınızda da gösteriniz.
3 - Her zaman nazik bir üslup kullanmaya özen gösteriniz.
4 - Yukarıdaki kurallardan herhangi birine uymamanız durumunda,
site sahibi yorumunuzu yayınlama ya da yayınlamama hakkına sahiptir.Whatsapp Butonu Yalnızca Mobil Cihazlarda Çalışır

ARAMAK İSTEDİĞİNİZ KELİMEYİ YAZIN VE ENTER TUŞUNA BASIN