Pazartesi, Ekim 20, 2014

Şarkılar İnsanlara Benzer

Şarkılar İnsanlara Benzer
  Bu yazımda , çok sevdiğim bir bir kitap olan Ahmet Batman'ın Sabah uykum adlı kitabından çok sevdiğim bir yazıyı yazmak istedim belki bu tamamen kopya olacak ama ben herkesin bu kitabı okumasını istediğim için yazıyorum. açık konuşmak gerekirse bugüne kadar çok fazla kitap okumadım ama okuduğum kitaplar içinde aşkı ve sevgiyi en güzel anlatan kitaplardan birtanesi diyebilirim ve kesinlikle herkese tavsiye ederim kitaptan bir yazı paylaşacağım sizlere.


 Hayat seçenekler sunuyor. Radyoyu açıp rastgele şarkılar dinleyebilirsin yada sadece sevdiğin şarkılardan oluşan bir liste düzenleyebilirsin kendine. İkisi arasında çok fark var. Radyo karşına çıkandır ve sevme ihtimalin vardır karşına çıkanı. Bir de karşına çıkanları kendi belirlediğin durumlar vardır. Şarkı listesi düzenlemek gibi

  Dünyanın en mükemmel şarkı listesine sahip olabilirsin. Şarkılar insanlara benzer ve hepsinden zamanla sıkılırsın ama bazıları kalıcı olur. Hayat radyo gibidir , karşına yeni insanlar çıkarır ve hepsini sevemezsin. aşk bunun gibi bişey işte , Aşk radyoda karşına çıkan şarkı gibi.. Aşk bilmediğin yerden gelen , bakmadığın yerden vuran , hiç hazır değilken seni yolundan alıkoyan ve en nihayetinde irili ufaklı yaralar bırakan bir  ok filmidir , bazen çok aşıksındır, öyle böyle değil. Radyodaki en olmadık şarkıyı sevmek gibi ve bir sabah   '' Ben ayrılmak istiyorum'' mesajına uyanmak gibi..
  
Söylesene yada sus. Aşk, ikincisi çekilmeyen bir devam filmi, kapat radyoyu....

 Hayat Radyo gibidir karşına , yeni insanlar çıkarır hepsini sevemezsin

2 yorum:

  1. Uzun zaman okuyalı unutmuşum. Bu yazı var mıydı ya dedim. Sanırım şimdi elime alıp tekrar okuyacağım. Çok edebi dili olmayan bir kitap.Bu yüzden çok eleştiriliyor. Ama hayatında pek edebi dili yok aslında.

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Evet bu yazı var , aslında bir kitap gerçekleri anlatıyorsa edebi dilin çok ta önemi olduğunu düşünmüyorum , gerçekten harika bir kitap

      Sil

Yorum Kuralları
1 - Yaptığınız yorumun, yazıyla alakalı olmasına özen gösteriniz
2 - Yazım ve dil bilgisi konusundaki hassasiyetinizi yorumlarınızda da gösteriniz.
3 - Her zaman nazik bir üslup kullanmaya özen gösteriniz.
4 - Yukarıdaki kurallardan herhangi birine uymamanız durumunda,
site sahibi yorumunuzu yayınlama ya da yayınlamama hakkına sahiptir.Whatsapp Butonu Yalnızca Mobil Cihazlarda Çalışır

ARAMAK İSTEDİĞİNİZ KELİMEYİ YAZIN VE ENTER TUŞUNA BASIN