Cumartesi, Nisan 05, 2014

Kültürel Değerlerlerimizi Kaybediyoruz

Kültürel Değerlerlerimizi Kaybediyoruz
    Yazıma başlamadan önce şunu belirtmek istiyorum yazacaklarım tamamen benim kendi düşüncelerimdir. herkes farklı düşünebilir.  Toplum olarak kültürel değerlerimizi ne kadar koruyoruz  veya korumak için ne yapıyoruz? bence her geçen gün kültürel değerlerimizi kaybediyoruz  bunu anlamak için çevrenize bakmanız yeterli olacaktır, sokakta , dolmuşlarda, hastanelerde ,bankalarda kısacası insanların olduğu her yerde kültürel değerlerimizin yavaş yavaş kaybolduğunu görmeniz mümkündür.

      Bizim bir millet olarak bir değerimiz var , ama ne yazıkki toplum olarak kendi değerlerimizi koruyamıyoruz. Eskiden toplu taşıma araçlarında insanlar kendin'den büyüklere yer verirlerdi tabiki şimdide yer verenler var yani genelleme yapmak istemiyorum , fakat günümüzde bakıyorsunuz dolmuşta genç olan kulağına kulaklığı takıyor pencere kenarına oturuyor ve yaşlı bir insan bindiği zaman görmemezlikten gelebiliyor tabi bu yetiştirilmeden'de  kaynaklanıyor. 
     Eskiden insanlarda birbirlerine karşı saygı ve sevgi vardı ve buda toplumda huzurun olmasını sağlıyordu fakat şimdi  toplumun büyük bir bölümü mutsuz ,sinirli, borçlu  insanlarda bir lüks yaşam çılgınlığı almış başını gidiyor  durum böyle oluncada gidip bankalardan sırf daha kaliteli elbiseler giyip, daha kaliteli telefonlar kullanayım diye gidip bankalardan ihtiyaç kredileri çekenler oluyor kredinin ödeme günü geldiği zamanda ödeyeme'me gibi kötü sonuçlar oluyor böyle olunca'da o insan bu durumu ailesine yansıtıyor sadece ailesi'ne değil arkadaşlarına çevresine yansıtarak en küçük bişeyde insanların kalplerini kırabiliyor.
      İnsanlar'da hoşgörü neredeyse hiç kalmamış durumda özellikle sosyal medya sitelerinde insanlar olmadık şeyler paylaşıyor  özellikle ülkemizdeki son günlerdeki olaylar  insanları tamamen çileden çıkarmış durumda twitter'in kapanması , Youtube'nin kapanması insaları daha'da çileden çıkarmış durumda ( Not: Twitter ve Youtube tekrar açıldı ) insanların ağızlarından çıkan kelimenin neredeyse 7-8 tanesi küfürlü olubiliyor.

   Ben diyorumki 

Milli değerlerimizi koruyalım , insanları  rengi, ırkı,dini,dili her ne olursa olsun herşeyden önce insan olduğu için sevelim ve sevgimizi gösterelim ,büyüklerimize karşı saygılı olalım, bayramlarda hatta sadece bayramlarda değil elimizden geldiği kadar huzur evlerini ziyarette bulunalım oradaki insanları mutlu etmeye çalışalım,unutmayalımki birgün bizde yaşlandığımız zaman bizimde ziyaretimize gelecek insanlar olsun daha mutlu ve daha huzurlu bir toplum olmamız dileğiyle

Hoşça ve sevgiyle kalın

Yorum Gönder

Yorum Kuralları
1 - Yaptığınız yorumun, yazıyla alakalı olmasına özen gösteriniz
2 - Yazım ve dil bilgisi konusundaki hassasiyetinizi yorumlarınızda da gösteriniz.
3 - Her zaman nazik bir üslup kullanmaya özen gösteriniz.
4 - Yukarıdaki kurallardan herhangi birine uymamanız durumunda,
site sahibi yorumunuzu yayınlama ya da yayınlamama hakkına sahiptir.Whatsapp Butonu Yalnızca Mobil Cihazlarda Çalışır

ARAMAK İSTEDİĞİNİZ KELİMEYİ YAZIN VE ENTER TUŞUNA BASIN