Cuma, Mart 21, 2014

Twitter'in Kapatılması ve Düşüncelerim

Twitter'in Kapatılması ve Düşüncelerim
    Merhaba arkadaşlar Sosyal Medya sitesi olan ve Dünya da milyonlarca kullanıcısı olan Twitter in  20 Mart 2014 tarihinde gece 23:30 sıralarında kapatılması ile ilgili düşüncelerimi sizlerle paylaşmak istiyorum  öncelikle şunu belirteyim işin siyasi boyutunu hiç demiyorum zaten insanlar artık her şeyi görüyor. Dünya nın kullandığı bir sosyal medya sitesini kapatmak nasıl bir şeydir halen aklım almıyor insanlar için faydalı olan bir siteyi, insanların duygu ve düşüncelerini paylaştıkları bir site neden kapatılır inanın aklım almıyor aslında yazmak istediğim çok şey var inanın bana fakat dediğim gibi siyasi boyuta girmek istemiyorum.
 
  Özgürlük nedir? özgürlük kimin için vardır , birey özgürlüğü nedir önce bu kavramları düşünmemiz gerekiyor toplum olarak bu tür yasakların uygulanması bizi toplum olarak geriye mi götürür mü? evet bana göre götürür geriye götürmekten ziyade dünya basınında gerici bir ülke olarak nitelendirelebiriz zaten bugün haber sitelerinde gördüğüm yabancı gazetelerden Twitter in kapatılması ile ilgili öyle şeyler yazılmış ki Türkiye'de yaşamayan insanların aklına direk şu gelmiştir bence ne kadar gerici bir ülke teknoloji çağında bu tür yasaklamaların uygulandığı tek ülkeyiz sanırım.
 
    Olaya birde şu yönden bakalım örneğin benim evimde bir ücret karşılığı ile kullandığım internet im var ve istediğim sitelere giremiyorum işte burada da özgürlüğümüz elimizden alınmış oluyor düşünsenize hem para ödeyip hem de istediğiniz siteye giremiyorsunuz bu ne kadar doğru ne kadar yanlış tartışılması gerekir tamam eğer bir sitede pornografik yayınlar yapılıyorsa bu yasaklanabilir bana kalırsa bu bile yanlışta çünkü ailele ler için küçük çocukların bu tür sitelere girmemeleri için çeşitli programlar var eğer bu tür sitelere girmek istemiyorsan kurarsın programı ve girmezsin ama.
  Sonuç olarak özgürlüğümüz elimizden alınmaya mı çalışılıyor , anlamıyorum özgürlük varsa kimin için var neye göre özgürlük var lütfen bu konularda sessiz kalmayalım arkadaşlar düşüncelerimizi yazalım. umarım kısa zamanda Twitter yasağı kalkar yasaksız  bir internet dileğiyle sevgiyle kalın

Yorum Gönder

Yorum Kuralları
1 - Yaptığınız yorumun, yazıyla alakalı olmasına özen gösteriniz
2 - Yazım ve dil bilgisi konusundaki hassasiyetinizi yorumlarınızda da gösteriniz.
3 - Her zaman nazik bir üslup kullanmaya özen gösteriniz.
4 - Yukarıdaki kurallardan herhangi birine uymamanız durumunda,
site sahibi yorumunuzu yayınlama ya da yayınlamama hakkına sahiptir.Whatsapp Butonu Yalnızca Mobil Cihazlarda Çalışır

ARAMAK İSTEDİĞİNİZ KELİMEYİ YAZIN VE ENTER TUŞUNA BASIN