Cumartesi, Mart 01, 2014

Muhasebe Olmasaydı Ne Olurdu

Muhasebe Olmasaydı Ne Olurdu
       Merhaba arkadaşlar sizler  muhasebe ve muhasebenin öneminden bahsedeceğim , Muhasebe olmasaydı sorusuna kendimce yorum yapacağım
       Öncelikle muhaebe nedir ? onu öğrenelim Muhasebe; işletmelerin mali işlemlerini kaydeden sınıflandıran, özetleyen ve raporlayan (bilanço, mizan gibi raporlar ) bir bilimdir.
         Muhasebe ilk olarak ne zaman ortaya çıkmıştır? diye soracak olursanız tarih içerisinde ilk muhasebe kayıtlarının ne zaman ve hangi medeniyet tarafından kullandığı ile ilgili kesin bir bilgi mevcut olmamakla birlikte. Muhasebe tarihçilerine göre ilk yazı ve sayıların kullanılmaya başlandığı mezopotamya uygarlıklarında ve eski mısır'da muhasebe uygulamalarının başlandığı kabul edilmesi yönündedir.


          Muhasebe Önemlimidir?

Evet bence çok ama çok önemlidir çünkü muhasebe olmasaydı herşey çok karmaşık bir şekilde olurdu.Devlet vergi tahsilatı yapamazdı , çünkü işletmelerin ne kadar gelir ve ne kadar giderinin olduğunu bilemezdi , beyanname sistemi olmazdı, ayrıca Bankacılık sistemi de olmazdı veya olsaydı bile bu kadar çok gelişmezdi çünkü işletmelere kredi verecek olan bankalar işletmelerin mali raporlarındaki bilgileri bilemezdi 
       Konuyu fazla uzatmak istemiyorum inanın bana bu konu hakkında sayfalarca yazabilirim ama siz okuyucularımu fazla sıkmak istemedim bu konuda hakkında ileriki zamanlarda tekrar makaleler yazacağım eğer sizde bu konu hakkında bişey söylemek isterseniz veya şöyle olsaydı şöyle olurdu demek isterseniz lütfen kendi düşünceniz için yorum bölümünde yazmak istediklerinizi yazın.

4 yorum:

 1. Muhasebe olmasaydı ne olurdu? Sorusunun cevabını biraz daha açabilirmisiniz? Daha ayrıntılı ve daha uzun olarak. Yardımcı olursanız çok mutlu olurum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yazıda vermek istediğim mesaj şuydu; Muhasebe olmasaydı her iş birbirine girerdi, vergilendirme işlemlerinde düzen olmazdı.

   Sil
  2. hmm anladım. fakat bana yaklaşık 1 sayfa kadar bir anlatım lazım. bunu nasıl uzatabilirim?

   Sil
  3. Önce muhasebenin tarihinden başlayın o zaman.
   Sonra muhasebenin gelişmesinden bahsedin yazınızda, son olarak ta muhasebe olmasaydı ne olurdu bunlardan bahsedin. O zaman bir sayfayı da geçer.

   Sil

Yorum Kuralları
1 - Yaptığınız yorumun, yazıyla alakalı olmasına özen gösteriniz
2 - Yazım ve dil bilgisi konusundaki hassasiyetinizi yorumlarınızda da gösteriniz.
3 - Her zaman nazik bir üslup kullanmaya özen gösteriniz.
4 - Yukarıdaki kurallardan herhangi birine uymamanız durumunda,
site sahibi yorumunuzu yayınlama ya da yayınlamama hakkına sahiptir.Whatsapp Butonu Yalnızca Mobil Cihazlarda Çalışır

ARAMAK İSTEDİĞİNİZ KELİMEYİ YAZIN VE ENTER TUŞUNA BASIN