Cumartesi, Mart 15, 2014

Blog Yazarının Amaçları Ne Olmalıdır?

Blog Yazarının Amaçları Ne Olmalıdır?
      
      Merhaba arkadaşlar bazı webmaster forum sitelerinde şu tür yazılar görüyorum ve bu çok rahatsız ediyor açıkçası '' Eğer site açarsam ne kadar paza kazanırım şeklinde yazılar görüyorum birde sağdan soldan duyma sözler ile işte internet sitesi olanlar şu kadar para kazanıyor ben neden kazanmayayım diye düşünüyor insanlar tabiki kazanılabilir fakat öncelikli amaç para kazanmak olmamalıdır.

     Ayrıca internetten para kazanmak sanıldığı kadar kolay bir iş değildir. Eğer bir web sitesi, blog açmak istiyorsanız ve bu siteyi açmadaki tek amacını  sadece para kazanmak ise kusura bakmayın ama o siteyi hiç açmayın bence daha iyi olacak.
      Çünkü sadece para kazanmaya odaklanmışsanız günlük 5 - 6 tanede özgün yazıda yazsanız  bişey başaramayacağınızı düşünmüyorum açıkçası tabi bu benim kendi düşüncem eğer bir blog açıyorsanız önce kendinize kendinize sormanız gereken sorular var neden bir blog açmalıyım,blog açmadaki hedefim ne olmalıdır,insanlara nasıl faydalı olabilirim ve hangi konularda yazmalıyım 
     Eğer bir blog (web sitesi ) insanlara faydalı olacak paylaşımlarda bulunmuyorsa o sitenin benim gözümde hiç değeri yoktur  bana göre
     Anlatmak istediğim şu eğer sadece para kazanmak için blog veya site açıyorsanız bişey başaramayacaksınızdır tabiki bloğunuzdan para kazanmakta hedefleriniz arasında olmalı fakat en son hedefiniz olmalıdır bu 
       Önce insanlara faydalı olmayı paylaşımlarda bulunacaksınız , sabırlı olacasınız zaten sonrasında  Gereken değeri alacaksınız.

 Bugüne kadar edinmiş olduğum tecrübelerden yola çıkarak hazırlamış olduğum bir video umarım faydalı olur 

Blog Yazarken Nelere Dikkat Etmeliyiz


6 yorum:

 1. İnsanlara yararlı olmaya çalışmak gerçekten önemli. Bloglar ve sosyal medya bu "fayda" nedeniyle önemli zaten.

  Blog yazarak para kazanılır mı evet ama sıradan içeriklerle değil. Dikkatli kurgulanmış ve planlanmış ve iyi bir uygulama ile oluşturulan bloglar/siteler iyi bir gelir elde edebilir. Tabi iyi bir gelir elde etmek için aynı zamanda iyi de pazarlıyor/reklam satışı yapabiliyor olmak gerekir.

  YanıtlaSil
 2. Çok Haklısınız Yılmaz bey ,güzel düşünceleriniz için teşekkür ederim

  YanıtlaSil
 3. Bide şu var bilgisayar başında para kazanmak herkese cazip geliyor. Ama bu internette olsa para kazanmak istiyorsanız önce emek vereceksiniz. Bu işin kuralı bu.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Haklısınız her ne iş yapıyorsanız yapın , Atalarımızın'da dediği gibi ''Emek olmadan yemek olmaz''

   Sil
 4. Bir blogger olarak, benim öncelikli amacım not tutmak. Son yazdığım yazıda da söyledim, daha önce farklı mecralardaki yazılarımda da. "Sonra bana da lazım olur bu bilgi, unutmadan buraya ekleyim bunu." dediğim çok yazı var. Öbür taraftan, para kazanmak elbette güzel. Sonuçta emek veriyoruz :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Haklısınız not tutmak çok önemli, elbette para kazanmak olacak ama bana göre para kazanmak her zaman 2. planda olmalı.

   Sil

Yorum Kuralları
1 - Yaptığınız yorumun, yazıyla alakalı olmasına özen gösteriniz
2 - Yazım ve dil bilgisi konusundaki hassasiyetinizi yorumlarınızda da gösteriniz.
3 - Her zaman nazik bir üslup kullanmaya özen gösteriniz.
4 - Yukarıdaki kurallardan herhangi birine uymamanız durumunda,
site sahibi yorumunuzu yayınlama ya da yayınlamama hakkına sahiptir.Whatsapp Butonu Yalnızca Mobil Cihazlarda Çalışır

ARAMAK İSTEDİĞİNİZ KELİMEYİ YAZIN VE ENTER TUŞUNA BASIN